KOLEKCJA BLACK & WHITE

Autorem najnowszej kolekcji Black & White jest Marek Cecuła, projekt powstał w 2016 roku, został zrealizowany dla Ćmielów Design Studio.

prop 25

Black & White, M. Cecuła, 2016 r., fot. O. Grabiwoda

To kontrast koloru, formy i odczucia – są centralnym przekazem kolekcji Black & White, skomponowanej z dwóch rożnych produkcyjnych źródeł. Część obiektów pochodzi z wyrobu ręcznego w studio a część z asortymentu produkowanego przez fabrykę. Obie formy łącza się tworząc oryginalny użytkowy obiekt dający nowe możliwości serwowania potraw i układu stołu. Połączenie takich dwóch wartości w materiale, fakturze, wykończeniu powierzchni i produkcji daje nowe zasady estetyczne przełamujące konwencje typowej porcelany stołowej.

ładne 17

Black & White, M. Cecuła, 2016 r., fot. O. Grabiwoda

Produkt nawiązuje do szerokiej gamy używanych dziś produktów wykonanych w rożnych nie typowych dla stołu materiałach, jak drewno, kamień czy nieszkliwiona porcelana. Mimo matowej powierzchni są one użytkowe i praktyczne w serwowaniu jedzenia dzięki zabezpieczeniu powierzchni, która jest gładka i zmywalna.

prop 23

Black & White, M. Cecuła, 2016 r., fot. O. Grabiwoda

Modus Design Studio oddaje w ręce użytkownika nowy produkt wykonany z barwionej porcelany o unikalnym wygładzie i niekonwencjonalnej formie. Kolekcja Black & White zmienia zasady wyglądu formalnego stołu wprowadzając prostotę ręcznego rzemiosła podkreślonego śladem ręki autora, połączoną z przemysłowym dodatkiem śnieżnobiałej ćmielowskiej porcelany.

prop 38

Black & White, M. Cecuła, 2016 r., fot. O. Grabiwoda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: