Kolekcja BLUE LINE

Kolekcja porcelanowych naczyń Blue Line powstała w 2013 roku przy współpracy Dagmary Rogers i Marka Cecuły. Charakterystyczna dla tej serii ręcznie malowana dekoracja na obwodach naczyń, wnosząca szczyptę nostalgii, odwołuje się do zastaw z okresu PRL’u, które były używane zwłaszcza w barach mlecznych.

cmielowidz-330 copy

Blue Line, filiżanki latte

„Zestaw ten nie odnosi się bezpośrednio do żadnego wzoru (…). Szukaliśmy nowych możliwości użycia niestosowanej już dzisiaj i zapomnianej metody zdobienia porcelany roztworami soli kobaltu. Po wyjęciu naczyń z pieca, zauważyliśmy niezamierzony efekt – ta forma dekoracji przywołuje natychmiast nostalgię za tamtymi latami“ – mówią projektanci.

Blue Line

Blue Line

Blue Line należy do linii produktów określanych nazwą „hand touched”. Termin ten doskonale wskazuje kierunek, w którym podążą jako projektant Marek Cecuła: „całkowitej współpracy artysty z przemysłem”. Dzięki temu obiekty pochodzące z produkcji masowej, poprzez ingerencję designerów, nabierają indywidualnego wymiaru. Dotyk ludzkiej dłoni wprowadza do przemysłu unikalność rękodzieła, dając w efekcie obiekt jedyny w swoim rodzaju.

Blue Line

Kolekcja Blue Line została stworzona przez Modus Design Studio | Marka Cecuły i włączona na stałe do kolekcji Ćmielów Design Studio.

Kolekcję Blue Line oraz Touch of Blue można zobaczyć w okresie 1 lipca – 3 września w Muzeum Miasta Gdyni, na polskiej odsłonie międzynarodowej wystawy wzornictwa z ośmiu krajów połączonych linią brzegową Morza Bałtyckiego pt. Roundabout Baltic. Wystawa jest jednym z wydarzeniem w ramach Gdynia Design Days w 2017 roku.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: